Astec BV Open – Andrej in Klemen na zmagovalnih stopnicah

Picture PreviewKranj, 3. avgusta. Na pravkar končanem državnem prvenstvu v odbojki na mivki sta 3. mesto pri moških dvojicah osvojila Andrej Štembergar Zupan in Klemen Hribar. To je za oba vrhunski rezultat in hkrati tudi njun najboljši dosežek v karieri igranja odbojke na mivki. Mešana kranjsko – kamniška naveza se je izkazala za izjemno uspešno, saj sta že v polfinalu dokazala, da sta sposobna mešati štrene tudi najboljšim, saj sta imela proti kasnejšima državnima prvakoma Jakopinu in Potočniku v drugem nizu že tudi žogo za izenačenje na 1:1, a sta izkušenejša nasprotnika niz “izvlekla” z 22:20. Pričakovano izenačeno se je začel tudi dvoboj za bronasto odličje v moški konkurenci, kjer sta Andreju in Klemenu na nasprotni strani mreže stala ekipa VC Portorož (Leo Mohorič/Klemen Ponikvar). Hribar in Zupan Štembergar sta napela vse moči in s samozavestno igro v obrambi in v napadu ter nekaj odličnimi bloki navdušila kranjsko publiko, ki ju je tudi glasno spodbujala in dvoboj dobila z 2:0 (21:17, 21:17) v nizih in tako prišla do bronastih odličij.