Astec BV Open – kvalifikacije

DP_plakat_maliKranj, 24. julija. V nedeljo, 25. julija, bodo v RC Vogu v Sp. Besnici od 10. ure dalje potekale kvalifikacije za uvrstitev na glavni turnir Astec Beach Volley Open – Državno prvenstvo v odbojki na mivki 2010. V obeh konkurencah je že znanih 6 neposredno uvrščenih ekip, ki so se na glavni turnir uvrstile po točkah lestvice OZS. Dve ekipi v ženski in dve v moški konkurenci sta dobili povabilo organizatorja oz. povabilo OZS, tako da so za kvalifikante na voljo še po 4 prosta mesta za nastop konec prihodnjega tedna na glavnem turnirju. V moški konkurenci se bodo za preboj v finalni del tekmovanja borili tudi kranjski odbojkarji. Jan Klemenčič bo nastopil skupaj z Rokom Klavoro, Luka Zadražnik in Matevž Ambrožič, ki sta osvojila 4. mesto na državnem prvenstvu U-20, bosta nastopala pod imenom Jabulan(i), Andrej Štembergar Zupan pa bo zaigral skupaj s Klemenom Hribarjem iz Kamnika. Andrej in Klemen sta lani v kategoriji U-23 osvojila državni naslov.

V nadaljevanju je seznam vseh kvalifikantov razporejenih po točkah lestvice OZS.