Astec Triglav zmagovalec Pokala Cores Kranj 2010

Cores_pokalKranj, 19. septembra. Kranjčani so v finalnem obračunu po izjemno napeti in borbeni tekmi premagali Generali Haching iz Nemčije s 3:2 (23, -23, -21, 20, 12) in osvojili prvo mesto na Pokalu Cores Kranj 2010, kar je zelo lep uspeh ob 50-letnici kluba in lepa popotnica za začetek državnega prvenstva. Tretje mesto so osvojili igralci SK Posojilnice Aich/Dob, ki so v tekmi za 3. mesto premagali Bibione Mare Volley s 3:0. Za najboljšega igralca turnirja je bil proglašen domači kapetan Sašo Rop, najboljši podajalec je bil Miloš Antonić (Astec Triglav), najboljši libero pa Florian Malescha (Generali Haching).

V prvi tekmi je domači Astec Triglav premagal goste iz Italije Bibione Mare Volley s 3:1(12, -28, 18, 20). Kranjčani so zelo suvereno začeli tekmo in prvi niz dobili z visoko razliko, a so se Italijani v drugem nizu zbrali in izkoristili nekaj slabšo obrambo domačih in ta niz dobili. V tretjem nizu se je poškodoval njihov prvi organizator igre, kar se je poznalo tudi na rezultatu, saj so Kranjčani ta niz prepričljivo dobili.. V zadnjem četrtem nizu so bili Kranjčani tudi boljši nasprotnik in tekmo zanesljivo pripeljali do zmage. V drugi tekmi so Nemci pokazali, da so upravičeno favoriti tega turnirja, saj so bili v vseh 3 nizih, ki so jih dobili prepričljivo boljši nasprotnik, čeprav tudi za Dob ne moremo reči, da je igral slabo. Izidi je bil na koncu 3:1 (17, -25, 17,17) za Genarali Haching, ki je na turnir prišel brez 3 reprezentantov (Kaliberda, Carrol in Gunthor), vendar so tudi brez njih pokazali, da v Ligi prvakov ne bodo igrali zgolj obrobne vloge.