Gorenjski derbi Triglavanom

DSC06906Kranj, 19. februarja 2011. V gorenjskem derbiju 3 DOL – zahod so Kranjski orli v dramatični tekmi v OŠ Stranje po petih nizih premagali Kamniške želve. Rezultat: Calcit Volleyball 2: Astec Triglav II 2:3 (-13, 24, 21, -24, -8).

OŠ Stranje. Gledalcev: 50. Sodnika: Saurin, Serec.

Calcit Volleyball 2: Smrekar, Poljanšek -L, Lakner, Lavrič 10, Klemenčič (C) 9, Železnik, Jamšek 5, Kočevar V. 10, Janežič, Hribar V., Ribič -L, Kočevar R. 3, Jerovšek 9, Makovec 7. Trener: Hribar Aleš.

Astec Triglav II: Kos 3, Lužovec 17, Krivec, Mrak, Kalan (C) 21, Jovanov 10, Markun 2, Hafner 2, Vodišek -L, Perčič, Ambrožič 2, Škarabot -L, Rezar 12. Trener: Matej Maček

Kranjčani so po izenačenem začetku (13:14), v nadaljevanju z dobrim izvajanjem začetnega udarca Rezarja in posledično z izvrstno igro v bloku, obrambi in učinkovitim protinapadom naredili delni rezultat 11:0, in prvi niz dobili z rezultatom 25:13.

Standarda majhnega števila lastnih napak (v prvem nizu samo 3), pa Kranjčanom v nadaljevanju tekme ni uspelo zadržati. V drugem nizu so jih naredili 11 in tudi s tem Kamničanom omogočili zmago v sami končnici niza. Domači igralci so v tretjem nizu prevzeli pobudo in v drugi polovici niza povedli za 4 točke (19:15). Orli so se uspeli približati na -1 (19:18), kaj več pa jim ni uspelo.

V splošni zmedi, kateri sta botrovala zelo neodločna sodnika, so Triglavani zelo impozantno začeli 4. niz (6:0). Po vnovičnem ponavljanju točke s strani sodnika (že šestem na tekmi) so želve uspele vzpostaviti ravnotežje in celo izenačiti na 14. točki. Kranjčanom ni uspelo ujeti pravega ritma vse do končnice niza, ko so po zaostanku 23:20 z delnim izzidom 4:0, prišli do prve zaključne žoge, ki pa niso uspeli izkoristiti, so pa zato drugo in rezultat v nizih izenačuili na 2:2.

Odločilni niz so bolje začeli Triglavani, ki so prednost samo še povečevali in niz na 8. točki tudi dobili. S rem so ostali na 4. mestu prvenstvene lestvice in število zmag povečali na 10.

V soboto v ŠD Planina ob 15:30 uri prihajajo odbojkarji Prigo Brezovice.