Zadnji krog 3 DOL – zahod: Mladi orli zmagali še 16-ič!!!

Bulldozer-Triglav2Kranj, 2. aprila 2011. Pred polnimi tribunami v ŠD Planina sta se za konec prvenstva v 3 DOL pomerili ekipi Astec Triglava II in National Žirovnice. Kranjčani, odločeni, da zabeležijo rekordno 16. zmago v sezoni so v tekmo startali odločno in kljub slabim trenutkom v končnici 3. niza, tekmo zasluženo zmagali s 3:1 (19, 11, -25, 20).

ŠD Planina. Gledalcev: 120. Sodnika: Kaltenekar, Vratarič

Astec Triglav II: Kos 1, Lužovec 14, Krivec, Jerele -L, Mrak, Hafner T. 21, Kalan (C) 11, Jovanov 9, Markun 2, Hafner S. 3, Perčič, Ambrožič, Škarabot -L, Rezar 14. Trener: Matej Maček

National Žirovnica: Urbančič (C) 4, Kosmač, Tučen 1, Globočnik -L, Hlede 1, Peljhan 13, Zorman 5, Beravs 4, Bozovičar 1, Hribar -L, Vovk 12. Trener: Dušan Panzalovič

V zadnjem krogu 3. lige smo pričakovali dobro odbojkarsko predstavo, saj sta bili obe ekipi v zmagovalnem ritmu.

Prva polovica 1. niza je minila v izenačeni odbojkarski predstavi. Orli so si prednost dveh točk priigrali pb drugem TO, ko so gostje naredili sploh prvo neizsiljeno napako na tekmi (skupaj samo 2 v nizu!). Triglavani so s prodornostjo v napadu korektorja Hafnerja in dobro igro v obrambi prvi niz suvereno dobili. Rezerve v igri je bilo še ogromno, saj je bilo 14 neizsiljenih napak kransjkih odbojkarjev več kot preveč.

V drugem nizu so domači igralci prestavili 3 prestave višje. Gostom niso pustili nikakršnih možnosti za razvoj igre. Delovalo je vse. Rezultat: 25:11.

Tudi v 3. nizu so Orli leteli visoko. Povedli so z 12:7 in nato 14:9. Krajši zaplet pri zapisnikarski mizi pa kot da bi jim pristrigel krila. Žirovničanom se je uspelo približati na 19:18. Rezultat je bil nato še 21:19 za Kranjčane, ki so nato potegnili in si pri rezultatu 24:19 priigrali 1. zaključno žogo za zmago. S tem se ni strinjal gostujoči kapetan Urbančič, ki je z močnimi servisi, v stilu “na vse ali nič” poskrbel za dve direktni točki in neverjeten preobrat in izenačenje na 24. točki. Kranjčanom, presenečenim nad dogajanjem, so zadrhtele roke in niz so osvojili gostje.

Obetal se je napet 4. niz. Prebujeni Žirovničani pa vseeno niso zmogli obdržati igre na tako visoki ravni, saj so tudi Triglavani strnili svoej vrste in z odlično igro v bloku (6 točk) tekmo kontrolirali in na koncu tudi zmagali s 3:1.