Kadeti Astec Triglava dosegli prvo zmago v »A« ligi

Grb_za_clanke_-_NOVI.jpgKranj, 15.januar. Po uspešnem nastopu kadetov Astec Triglava na mednarodnem turnirju v Innsbrucku se je začelo tudi tekmovanje v  »A« ligi za naslov kadetskega prvaka. Nedeljsko dopoldne se je končalo z prepričljivo zmago nad igralci Calcit Volleyballa in porazom proti favoriziranim gostom iz Kanala.

V prvi tekmi so se Kranjčani še tretjič letos srečali s Kamničani in jih prvič premagali. Domača ekipa je prevladovala  od začetka do konca tekma v vseh odbojkarskih elemntih in zmagali 25:13 in 25:16.
V drugi tekmi se je domača ekipa pomerila z ekipo Salonita. Prvi niz so Kranjčani začeli medlo in nezbrano in nažalost nadaljevali s slabo igro skozi cel prvi niz in izgubili na 20 točki. V drugem nizu pa so domačini začeli bolje, držali rahlo prednost do 20 točke, v  končnici pa naredili dve napaki, po katerih je Salonit povedel z 24:21, ko so gledalci mislili, da je že vsega konec, je domača ekipa odlično odigrala v obrambi in rezultat izenačila, kaj več , pa jim zelo dobra ekipa iz Kanala ni dovolila.
Naslednji turnir igra ekipa Astec Triglava 29.1. v Ljubljani pri ekipi Črnuče ACH.

Astec Triglav : Mali, Kok Matej, Treven, Majcen, Vozlič, Kok Mario, Čebašek, Kos, Kok Aleš, Vene, Zavadlav, Berce. Trener: Centa

Astec Triglav : Calcit Volleyball 2:0 (25:13, 25.16)
Črnuče ACH : Salonit 0:2 (23:25, 16:25)
Calcit Volleyball : Črnuče ACH 2.1 (20:25, 25:18, 15.9)
Salonit : Astec Triglav 2:0 (25.20, 26:24)