Turnir Youth Alpen Trophy 2014 – končno poročilo

IMG 20140103 163848Innsbruck, 3. januar. Kadeti Astec Triglava so se četrtič zapored udeležili turnirja na avstrijskem Tirolskem. Po odigranih petih tekmah (3 zmage in 2 poraza) so se na koncu morali zadovoljiti s 5. mestom.

Innsbruck, 3.1.2014

Po večurni vožnji po avstrijskem podeželju je naša ekipa srečno in varno prispela na cilj. Po prihodu je sledilo kosilo in nato uradna otvoritev turnija, ki poteka tako v ženski kot tudi moški konkurenci.

Sledile so že priprave na prvo tekmo proti domači ekipi TI-Volley, ki so jo Triglavani na žalost izgubili. Domači igralci so z izredno požrtvovalnostjo in srčnostjo nadomestili manjko v kvaliteti in slabo razpoložene Triglavane premagali z 2:1.

Prvi niz so igralci Astec Triglava prikazali raztreseno in nedisciplinirano igro v obrambi in zaščiti napadalca, pa kljub temu osvojili ta del tekme. V drugem nizu se je podobna igra nadaljevala, pa vseeno so imeli orli 4 zaključne žoge za niz in zmago, ki pa niso zadostovale. Tako je zmagovalca odločil 3 niz, kjer orli še vedno niso popravili svoje igre, pa si vseeno pripravili 2 zaključni žogi za zmago. Obe so Tirolci ubranili in na koncu zmagali ter s tem zabeležili prvo zmago proti ekipi Astec Triglava odkar se le ta udeležuje turnirja.

Triglavani bodo sedaj svojo priložnost za polfinale iskali proti nemškima ekipama. Tekme bodo danes ob 10:30 in 12:30.

Atec Triglav – TI-Volley 1:2 (25:16, 26:28, 16:18)

Astec Triglav je igral v postavi: Josipovič 10 točk, Knific 15, Blaznik 9, Borič 1, Pleša 4, Šteblaj 2, Golob, Stenovec, Bertoncelj, Remec, Ribič, Maček, Repič, Jelenc. Trener: Aleš Centa

Innsbruck, 4.1.2014

V drugi in  kot se je na koncu izkazalo odločilni tekmi za uvrstitev v polfinale so Orli odigrali bolje in bili blizu zmage. V prvem nizu so si že na začetku priigrali prednost, ki so jo uspeli obdražati do konca niza. V drugem nizu so pravtako začeli dobro in povedli 8:1 in ko bi bilo potrebno samo še dokončati delo so se pojavile neizsiljene napake, rezultat katerih je bilo izenačenje in tesna končnica, v kateri so bili uspešnejši nemški vrstniki. V odločilnem tretjem nizu, pa so bili Nemci uspešnješi in srečnejši, ter se uvrstili v polfinale.

Furstenfeldbruck : Astec Triglav 2:1 (22:25, 26:24, 15:13)

Asteec Triglav: Josipovič 15, Knific 7, Blaznik 3, Borič 7, Pleša, Šteblaj, Golob, Stenovec, Bertoncelj, Remec, Ribič, Maček 4, Repič, Jelenc. Trener: Centa

V tretji tekmi so Kranjčani zabeležili  prvo zmago in s tem zasedli tretje mesto v skupini. Zadnji dan se bo kranjska ekipa borila za končno 5. mesto.

Astec Triglav : VFL Lintorf 2:0 (25:13, 25:20)

Astec Triglav: Josipovič 5, Knific 1, Blaznik 3, Borič 8, Pleša, Šteblaj, Golob 3, Stenovec 2, Bertoncelj 4, Remec 1, Ribič, Maček, Repič, Jelenc. Trener: Centa

Innsbruck, 5.1.2014

V prvi tekmi za uvrstitev od 5.-8.mesta so Kranjčani brez težav premagali italijansko ekipo in se uvrstili na tekmo zan končno 5.mesto.

Astec Triglav : Nadir Breggia 2:0(25:23, 25:16)

Astec Triglav: Josipovič 3, Knific 2, Blaznik 7, Borič ,Pleša 6 , Šteblaj , Golob , Stenovec , Bertoncelj3, Remec 2, Ribič 2, Maček 6 , Repič, Jelenc. Trener:Centa

V odločilni tekmi za 5.mesto so Kranjčani premagali mlade Nemce in s tretjo zmago zaključili turnir v Innsbrucku.

Astec Triglav : Oberbayern 2:1 (25:21,18:25, 15:12)

Astec Triglav: Josipovič 5, Knific 5, Blaznik 6, Borič 5 ,Pleša  , Šteblaj , Golob 3 , Stenovec , Bertoncelj 2, Remec , Ribič , Maček 4 , Repič, Jelenc. Trener: Centa