Zmaga in poraz za kadete Triglava

spring cup kranj 2013 20130504 1024354288Kranj, 9. februar. Na tretjem kadetskem turnirju je kranjska ekipa pokazala svoj pravi obraz in v prvi tekmi gladko premagala Novomeščane, v četrti letošnji tekmi s Salonitom pa so bili gostje iz Kanala tretjič boljši z rezultatom 2:1.

Prvi tekmi so kranjski Orli z odličnim servisom in disciplinirano igro v obrambi prepričljivo premagali vrstnike iz Dolenjske. Predvsem je pomembno, da so Kranjčani naredili izrazito malo neizsiljenih napak, kar predstavlja ključ do zmage.

AStec Triglav : Krka 2:0 (25:15, 25:18)

Astec Triglav: Borič 7, Blaznik 6, Josipovič 6, Maček 5, Knific 3, Ribič, Golob, Šteblaj, Pleša, Berčič.

V drugi tekmi so Kranjčani začeli odlično, imeli pobudo skozi cel niz in kljub neodločni igri v končnici niza zmagali na 22 točki.

V drugem nizu je Salonit silovito pritisnil s servisom in onemogočil organizacijo napada domači ekipi.

V odločilnem tretjem nizu so si igralci Salonita na začetku priigrali dve točki prednosti, ki so ju uspešno branili do konca.

Salonit Anhovo : Astec Triglav 2:1 (22:25, 25:10, 15:12)

Astec Triglav: Borič 5, Blaznik 5, Josipovič 6, Maček 3, Knific 5, Ribič, Golob 1, Šteblaj, Pleša, Berčič.