Astec Triglav nadaljuje zmagovito serijo

Thumbnail PreviewKranj, 7. novembra. V 8. krogu lige Radenska Classic so Kranjčani še sedmič zapored zmagali. Tokrat so bili boljši od gostov iz Slovenske Bistrice. Svit Unimetal je klonil s 3:0 (16, 11, 24). Predvsem v prvih dveh nizih so domači odbojkarji prikazali všečno igro, gledalci in navijači domače ekipe pa so lahko pozdravili tudi nekaj atraktivnih potez.

Športna dvorana Planina. 150 gledalcev. Sodnika: Adrovič (Kamnik), G. Novak (Dvor).

Astec Triglav: Ivartnik (L), Čulibrk 4(3-N,0-B,1-S), Ambrožič, Bilandžić 9(5,4,0), Planinc 11(9,2,0), Antonić 4(1,3,0), Rop 12(9,1,2), Bežek, Potočnik 1(1,0,0), Štembergar Zupan 13(9,4,0), Berčič. Trener: Marko Brumen.

Svit Unimetal: Lukman, Akrap 8(8,0,0), Gomivnik 8(5,1,2), Jež 1(0,1,0), Lamut, Frešer 2(2,0,0), Valentan 4(2,1,1), Veber, Štern 3(3,0,0), Babič 3(3,0,0), Cizerl(L). Trener: Dušan Jesenko

Kranjčani so tekmo odločno začeli in po začetnem otipavanju povedli s 6:2. Gostujoči trener je vzel pol minute odmora, a so Kranjčani še bolj odločno nadaljevali in z napadi preko sredine vodstvo do prvega tehničnega odmora še povečali na 8:3. Bilandžić je bil za goste nerešljiva uganka v napadu in v bloku, tako da so Triglavani vodstvo še povišali na 12:5. Ob drugem tehničnem time-outu je vodstvo domačih znašalo že 8 točk. Slika se do konca niza ni bistveno spremenila, tudi po tem ne, ko je Brumen opravil nekaj menjav v prvi šestorki. Astec Triglav je dobil prvi niz z izidom 25:16.

V drugem nizu so domači začeli podobno kot v prvem – z dobrim servisom in odločno igro v napadu so povedli s 6:3. Do prvega tehničnega odmora so Triglavani prikazali tudi nekaj zares lepih potez za gledalce in izid povišali na 8:4. Po prvem tehničnem odmoru so domači še nekoliko strnili blok in vodstvo je naraslo na 6 točk – 16:10 je bilo pri drugem tehničnem odmoru. Triglavani so prestavili še za prestavo višje in izid ob koncu niza je bil 25:11.

Tretji niz je bil na začetku bolj izenačen, tudi po zaslugi bolj medle igre domačih napadalcev. Gostje so imeli pobudo vse do prvega tehničnega odmora, kjer so vodili prvič na tekmi za 2 točki. Tudi po odmoru so gostujoči odbojkarji držali priključek. Kranjčani niso obdržali visokega ritma iz drugega niza, pa tudi zbranost je nekoliko padla, in Bistričani so spet prišli do vodstva dveh točk pri izidu 12:14 in takšno prednost obdržali tudi ob drugem tehničnem odmoru.  Po odmoru pa spet povsem drugačna igra Triglava, ki je s 3 zaporednimi točkami spet prišel do vodstva v 3. nizu, ki ga do konca ni več izpustil iz rok.