Kadeti Triglava začeli z dvema zmagama

spring cup kranj 2013 20130504 1024354288Kanal, 12. januar. Na prvem kadetskem turnirju v A-ligi zahod so Kranjčani uspešno opravili s svojim najdaljšim gostovanjem in vknjižili zmagi z 2:1 proti primorskima ekipama Salonita in GO Volleyja.

V prvi tekmi »A« lige so se Kranjčani še tretjič v letošnji sezoni srečali s Kanalci in se prvič veselili zmage. Prvi niz so Triglavani začeli katastrofalno, neizsiljene napake so vrstile ena za drugo in izid niza ni bil niti za trenutek vprašljiv, lahka zmaga Salonita. V drugem nizu pa so Kranjčani zmanjšali število napak, začeli dobro igrati v obrambi, predvsem pa nasprotne napadalce zelo dobro ustavljali z blokom, kar se je pokazalo tudi pri rezultatu. Tako v drugem kot tudi v tretjem nizu so imeli niti igre v svojih rokah in prvič v letošnji sezoni premagali Kanalce.

Salonit : Astec Triglav 1:2 (25:15, 19:25, 11:15)

Astec Triglav: Josipovič 9, Maček 3, Blaznik 9, Borič 1, Knific 5, Šteblaj 1, Bertoncej, Ribič, Pleša, Berčič.Trener: Centa

Začetek druge tekme je bil podoben začetku prve tekme, veliko nepotrebnih napak in predvsem pomanjkanje odločnosti v napadalnih akcijah in ekipa GO Volleya je osovojila prvi niz. V drugem in tretjem nizu pa zopet, borbena in dobra igra v obrambi, natančen blok in rezultatski preobrat, ter končna zmaga 2:1.

Astec Triglav : GO Volley 2:1 (21:25, 25:20, 15:11)